Hakkımda

Özcan Nevres
Özcan Nevres


15 Ağustos 1935 de Menemen’de doğdum. Esas mesleğim elektrik ve elektronik teknisyenliğidir. Gazeteciliğe 1958 yılında Ege’de yayınlanan Sabah Postası gazetesinde başladım. 1960 yılında Ege’de yayınlanmakta olan Demokrat İzmir gazetesine geçtim.

1966 yılında Muğla’ya yerleşince Ulus ve Demokrat İzmir gazetelerinin Muğla temsilciliğini üstlendim. Bu iki gazete kapandıktan sonra yazmayı yerel gazetelerde sürdürdüm.

Üç oğlumun İstanbul’a yerleşmiş olmaları nedeniyle çocuklarımıza ve torunlarımıza yakın olmak için biz de İstanbul’a yerleştik. Koca köy diye nitelendirdiğim İstanbul’a uyum sağlayamayınca da daha iyi uyum sağlayabileceğim bir yer arayışına geçtik Uzun bir arayıştan sonra Silivri’ye yerleşmeye karar verdik.

2001 de Silivri’ye yerleştikten sonra Üç Göller bölgesinde yayın yapan Manşet gazetesinde yazmaya başladım. Halen yine bu bölgenin gazetesi olan Haberdar gazetesinde yazmayı sürdürmekteyim. Ayrıca doğup büyüdüğüm Menemen’de yayınlanmakta olan Menemenin Sesi gazetesinde yazılarım ve öykülerim yayınlanmaktadır. Tüm yazdıklarıma Web sayfamın dışında arama motoru www.google.com dan da ulaşılabilmektedir. Yazmak benim için hobidir. Yazdıklarımdan gelir elde etmek gibi bir düşüncem olmamıştır. Bu nedenle yazdıklarımı kitap olarak yayınlamayı düşünmedim.

Hobilerim yazmak, okumak, tarihi eserler ve harabelerle ilgilenmektir. Bu nedenle web sayfamda restore edilmesinde etkili olduğum tarihi yapılarla, halen restore edilmeyi bekleyen tarihi yapıların, antik ve turistik özellikleri olan yerlerin resimlerine de yer vermekteyim.

Evliyim. Dört çocuğum ve beş de torunum var. Çocuklarımın dördü de yüksek öğrenimlerini tamamlamışlardır. Bir bilim adamı bir babanın çocuklarına bırakacağı en büyük miras yazdıklarıdır diyor. Ben de bu öneriye uyarak yazmayı sürdürmekteyim. Web sayfama ilgi gösteren herkese ve sayfamı hazırlayan oğlum Özgür Nevres‘e teşekkür ederim.

Gazeteci, şair ve yazar Özcan Nevres kısaca kendini tanıtıyor.
(Bugün 3, toplamda 1.232 kez ziyaret edildi.)

Yorum Gönderin

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.