Değerli Okuyucularım

Değerli okuyucularım
Hani bir ataözümüz vardı. Küp küp üstüne koysalar, üstüne de yolsuzlukları koysalar, altındakini çekseler sen seyreyle gümbürtüyü diyor ya…Aşağıdaki isimler en alttaki küpü çeken isimler. Gümbürtü sanırım şimdiye kadar duyabildiğimiz en büyük gümbürtü oldu. Tüm dünya ne bu gürültü diye gürültüye kulak verdi. Yaşananlar yüzünden hükümet topluca istifa edeceğine bu görevini özveriyle yapan beş kişiyi görevden almayı yeğlediler.
Dün başlatılan ve 3 bakan çocuğu ile birlikte 52 önemli ismin gözaltına alındığı operasyonlar kapsamında, mali, terör, organize, kaçakçılık ve asayiş şube müdürleri görevden alındı.
Görevden alınan isimler şöyle:
Mali Şube Müdürü Yakup Saygılı
Kaçakçılık Şube Müdürü Tuğrul Turhal
Organize Şube Müdürü Nazmi Ardıç
Terörle Mücadele Şube Müdürü Ömer Köse
Asayiş Şube Müdürü Ersan Erçıktı
Peki, bu kişiler görevden alınınca yerine getirilenler bu rezaleti aklaya bilecekler mi? Kanımca aklayamayacaklar. Küpler devrilmiş tüm yolsuzluklar ortaya saçılmış. Ne kadar temizlerlerse temizlesinler yerde bıraktıkları izleri hiçbir temizlik maddesi temizleyemez. Aslında bu yolsuzlukların cemaat ile olan kavgadan önce ortaya çıkarılması gerekirdi. Hükümetin hiçbir yolsuzluğu yapanın yanında kar olarak bırakmayacağını yolsuzluk yapma heveslilerinin kafalarının içine iyice sokacaktı. Aslında bu son olay patlamadan önce bir şeyler olacağı seziliyordu. Zira batmaya başlayan gemiyi terk etme başlamıştı. Önce Kütahya milletvekilinin istifası, ardından parmak kaldırıp parmak indirmekten başka hiçbir etkinliği olmayan futbolcu eskisinin istifası ve yandaş Nazlı Ilıcak’ın aniden yön değiştirmesi, daha doğrusu saf değiştirmesi bazı olumsuzlukların habercisiydi. Özellikle Nazlı Ilıcak’ı ön sezgisinin çok güçlü olması nedeniyle kendisini kutlarım.
Güçlü bir fırtına çıktığında gemiler güvenilir liman bulup sığınırlar. Sığınamayanlar ise batarlar. Siyaset bu güne kadar görülmemiş bir fırtınanın etkisi altında kaldı. Fırtına o kadar güçlü ki göz gözü görmüyor. Üstelik görünürde fırtınaya maruz kalanların sığınacakları bir liman yok. Olsa da limana kabul edilmemeleri gerekir. Limanın sahibi fırtınaya yakalananları koruyacağım demiyor. Yalnızca tehdit ediyor. Kimi tehdit ettiğine gelince her halde beni değil. Aslına bakarsanız siyaset çok büyük bir sınav geçiriyor. Ne yazık ki bu sınavdan yüzünün akıyla çıkacağını sanmıyorum. İnşallah sağduyu hakim olur ve ülkemiz düze çıkar.
Özcan Nevres ozcan.nevres@gmail.com

Özcan Nevres
Latest posts by Özcan Nevres (see all)
(Bugün 1, toplamda 37 kez ziyaret edildi.)

Özcan Nevres tarafından yayınlandı

15 Ağustos 1935 de Menemen’de doğdum. Esas mesleğim elektrik ve elektronik teknisyenliğidir. Gazeteciliğe 1958 yılında Ege’de yayınlanan Sabah Postası gazetesinde başladım. Hobilerim yazmak, okumak, tarihi eserler ve harabelerle ilgilenmektir.