Değerli okurlarım

Değerli okurlarım. GREENPEACE nin bana göndermiş olan maili okuyucularımla paylaşmak istedim. Dikkatle okumanız dileğiyle selam ve sevgiler
Sevgili Özcan ,

Bugün sana bir kötü, bir de iyi haberim var.

Kötü haber; Biyogüvenlik Kurulu, kamuoyu görüşüne açtığı 13 GDO’lu mısır çeşidinin ithalatına onay verdi. Sırada Kurul’un onayını bekleyen 42 çeşit GDO’lu ürün daha var.

Alınan bu yanlış kararın iptal edilmesini sağlamalı ve yeni ürünlerin ithal edilmesini önlemeliyiz. Aksi halde soframızdaki etin, sütün, yumurtanın, peynirin nereden geldiğini, çocuklarımızı neyle beslediğimizi bilemediğimiz bir dönem başlayabilir.

İyi haber; şu ana kadar bu karara senin gibi 108.000 kişi karşı çıktı ve Greenpeace’in imza kampanyasına katıldı. Karar açıklanır açıklanmaz kamuoyundan gelen tepkiler çığ gibi büyümeye başladı. Biyogüvenlik Kurulu’nun kararını değiştirecek çoğunluğa ulaşıp, üzerlerinde büyük bir baskı yaratabiliriz.

GDO’lu ürünlerin sofralarımıza gelmesine izin vermeyeceğiz.

Bunun için hep beraber çalışmalıyız. Lütfen şimdi kampanyamızı Facebook ve Twitter’da paylaş. Bu mektubu tüm listene ilet. Yüzbin kişinin sesini duymak istemeyenlere karşı, şimdi yüzbinler olup sesimizi daha da güçlü çıkarmanın tam zamanı.

Bu gelişmeyle ilgili ayrıntılı bilgiyi web sitemizden alıp, görüşlerini bizimle paylaşabilirsin.

Sevgiler,

Tarık Nejat Dinç
Tarım Kampanyası Sorumlusu

Özcan Nevres
Latest posts by Özcan Nevres (see all)
(Bugün 1, toplamda 42 kez ziyaret edildi.)

Özcan Nevres tarafından yayınlandı

15 Ağustos 1935 de Menemen’de doğdum. Esas mesleğim elektrik ve elektronik teknisyenliğidir. Gazeteciliğe 1958 yılında Ege’de yayınlanan Sabah Postası gazetesinde başladım. Hobilerim yazmak, okumak, tarihi eserler ve harabelerle ilgilenmektir.