Beni de Bodruma Kaldıracak mısınız

Beni de Bodruma Kaldıracak mısınız?
TC yi ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün büstlerini bodrumlara kaldıranlara çok önemli bir sorum var. Benim gibi Atatürk ve Türk olma sevgisi silinmeyecek bir şekilde yüreklerinde yer etmiş olanları da bodrumlara kaldıracak mısınız? Buna gücünüz yetecek mi? Hadi kaldırdınız. Yani tümümüzü Silivri’ye doldurdunuz. Yine de bizi yıldıramazsınız ve yüreğimizdeki Atatürk sevgisini ve Türk olma gururunu yüreklerimizden kazıyamazsınız. Bin dokuz yüz kırk beşten beri Atatürk’ü yüreklerden silip yerine irticayı koymaya çabalayanlar her ne kadar emellerine ulaştıkları zannediliyorsa da henüz arzu ettikleri güce ulaşamadılar. Ulaşamayacaklar da.
Kamer Genç baypas ameliyatı geçirmeden önce tek başına büyük, hatta en büyük muhalefetti. Baypas ameliyatı olduktan sonra haklı olarak uzun bir süre geçmişteki gibi sert çıkışlar yapamaz olmuştu. Eski sağlığına kavuşmuş olacak ki, milletvekili olmanın gerektirdiği şekilde mecliste söz alıp iktidarı çileden çıkaracak konuşmalarını sürdürüyor. Son olarak kadınları uyaran bir konuşma yaptığında AKP milletvekillerini yine çileden çıkardı. Hele bir tanesinin o kadar gözü dönmüştü ki Kamer Genç’in küfredilmedik yerini bırakmadı. O milletvekili o ağza alınmayacak küfürleri kutsal Büyük Millet Meclisi çatısı altında sarf ederken yüzünün dahi kızarmadığından eminim. Sayın Kamer Genç bu densizliğe üzülmesin. Ne demişti atalarımız? Kem söz sahibine aittir. Demokrat Parti döneminde Demokrat İzmir gazetesinde köşe yazarı olan Naci Sadullah Danış Demokrat partiye en ağır eleştirileri yaptığı için sık, sık ağır hakaretlere uğruyordu ama onu hiçbir şey yıldırmıyordu. Bu küfürlerden rahatsız olmuyor musun? Diye soranlara, ben her sabah evimden çıkarken bu gün bana küfür edenlere küfürleri milyon kere iade ediyorum diyerek çıkıyorum demişti. Çok genç yaşta siyasete atılmıştım. Buna bir de gazeteciliği ekleyince yüzüme karşı olmasa da arkamdan küfredildiğinin farkındaydım. Ben de Naci Sadullah Danış’ın uyguladığını uygulayarak rahatlamaya çalışmıştım. Ülkesinin ve halkının çıkarları için uğraşanları ne küfürler ve ne de tehditler yıldıramaz. Büyük bir cesaretle ve soğukkanlılıkla doğru bildikleri yolda yürümelerini sürdürürler.
Bir Mayıs kutlamaları yüzünden yaşanılan olumsuzluklarda iktidar yine CHP yi hedef aldı. AKP li bakan soruyor CHP işçilere ne verdi diye? Belli ki işçi hakları konusunda hiç bilgisi yok. Bilgisi olsaydı işçilere sendikal hakları veren ve işçilerin hak aramasını ve haklarını korumasını sağlayan yasayı CHP nin çıkardığını bilirdi.
Emekçilerin bu bayramı kutlamaya hakları olduğuna göre kendilerine hiçbir yasak uygulanmamalıydı. Bayramlarını ister Taksim’de, ister Tandoğan’da kutlarlardı. Eğer bunu fırsat bilerek taşkınlık yapacak olanlar olursa kolluk kuvvetleri gereken müdahaleyi yaparlardı. Emekçilere uygulanan yasaklara ve sertliklere şüphesiz Avrupa ülkelerinden çok sert eleştiriler gelecektir. Oysa taşkınlık yapanlara yapılacak müdahalelere hiçbir ülkeden eleştiri gelmezdi.
Akil!!! insanlar neredeyse her yerde şehit analarından tepki almalarına rağmen gezilerini sürdürüyorlar. Damdan düşenin halinden damdan düşen anlar derler. O akillerin içinde bir tek şehit anası veya babası olsaydı o gezilere katılır mıydı? Katılacağını hiç anmıyorum. O akil insanlarla bir gün karşılaşacak olsam onlara şöyle bir soru yöneltirdim. Osman Pamukoğlu ile Erdal Sarızeybek’in terörü nasıl sıfıra düşürdüğünü hiç merak ettiniz mi? Mehmetçik iyi yönetildiğinde değil beş bin PKK lıyı yüz binlercesinin çanına ot tıkardı. Silah bırakanlar bir gün geri döndüğünde, bu dönüşe Mehmetçiğin çok hazırlıklı olması gerekir. Aksi halde bölünmek kaçınılmaz olur.
Özcan Nevres ozcan.nevres@gmail.com

Özcan Nevres
Latest posts by Özcan Nevres (see all)
(Bugün 1, toplamda 51 kez ziyaret edildi.)

Özcan Nevres tarafından yayınlandı

15 Ağustos 1935 de Menemen’de doğdum. Esas mesleğim elektrik ve elektronik teknisyenliğidir. Gazeteciliğe 1958 yılında Ege’de yayınlanan Sabah Postası gazetesinde başladım. Hobilerim yazmak, okumak, tarihi eserler ve harabelerle ilgilenmektir.