Ey Atatürkün CHP si

Ey Atatürk’ün CHP si
Ey Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu CHP nereye gidiyorsun? CHP nin altı okundan kırmadığın kaldı mı? Geçmişte özelleştirmeye alkış tutan CHP ülkenin ne duruma geldiğini acaba görebilmekte midir? Bu gün ülkemizde işsizliğin tavan yapmış olmasının nedeni bu özelleştirmeler değil midir? Hani o özelleştirilen dev tesisler çok daha iyi işletilecek ve ekonomiye daha büyük katkıda bulunacaktı? O dev tesislerden hangisi vaat edildiği şekilde çalıştırıldı? Ne hikmetse TORKU dan başkasının hiç sesi çıkmıyor. Tümü betonlaşmaya kurban mı edildi? CHP bu olumsuzluklarda benim payım yok diyebilir mi? O yok edilen dev tesislerde istisnasız özelleştirmeye evet diyenler suçludurlar. Türkiye’nin aynı tesisleri tekrar kurabilmesi için yeniden bir Mustafa Kemal Atatürk gerekir. Nasıl ki Selimiye camisini yıksalar yerine yine mimar Sinan gerekirse, o dev tesislerin tekrar kurulması için mutlaka bir Mustafa Kemal Atatürk gerekir. Özelleştirmelerle artan dışa bağımlılık her alanda korkunç yüzünü göstermektedir. Ülkemizde yalnızca o dev tesisler katledilmemiştir. Birlikte tarım da katledilmiştir. Sıcak para ile ayakta zorlukla duran ekonomi sıcak para kaçışı başladığında ekonominin sonunun ne olacağını düşünmek bile istemiyorum.
Ey CHP!!! Bu ülkenin başına ne geldiyse Atatürk’e düşmanlıktan, onun ilkelerine uymamaktan geldi. Hep kolaya kaçtınız. Halka inip halkla kaynaşmak gerekirken oturduğunuz yerden komisyonlar kurarak işi idare etmeye çalıştınız. Halk halen CHP yi Atatürk düşmanı yobazların tanıttığı gibi tanıyor. Bunun farkında mısınız? Ne yazık ki farkında değilsiniz. Farkında olsaydınız halkla bütünleşmenin ne kadar gerekli olduğunu anlardınız ve gereğini yapardınız.
Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçimi için öyle bir aday gösterdiniz ki mutlaka Atatürk’ün kemikleri sızlamıştır. Gösterdiğiniz aday şu anda benim bile kemiklerimi sızlatıyor, içimi karartıyor.
Sayın CHP yöneticileri siz Kasım Gülek’i tanıdınız mı? Ya da tanıma gereği duydunuz mu? Hani şu CHP nin otuz dört milletvekiliyle hezimete uğradıktan sonra göreve getirilen Kasım Gülek’in nasıl oldu da CHP yi dört yılda neredeyse iktidara taşıdığını öğrenmeye çalıştınız mı? O Kasım Gülek ki ülkemizin en zenginlerinden biriydi. O partisi uğruna modern Evliya Çelebiliğe soyunmuş biri idi. Mahalle, mahalle, köy, köy, mezra, mezra dolaşmış, temas kurduğu fakir vatandaşların sofralarına oturmuş, o fakir insanlarla soğan ekmek yemişti. Kasım Gülek küçük bir kusuru yüzünden azledilmemiş olsaydı o CHP yi mutlaka iktidar yapacaktı. Bülent Ecevit’in yaptığı gibi. Ecevit CHP yi iktidara taşırken din istismarcılığı mı yaptı? Yoksa halk ile bütünleşerek mi? Ecevit din bezirgânları ile asla iş birliği yapmadı. O halkına inandı ve halkın duymak istediklerini söyledi. O nedenle Atatürkçüler Ecevit’in askerleri olmuştuk.
Önümüzdeki cumhurbaşkanlığı seçiminde önümüze iki seçenek koyacaklar. Ya kırk katır mı? Ya da kırk satır mı diyecekler? Ben hiç birini kabl etmeyeceğim. Sandığa gittiğimde Atatürkçü olduğuna inandığım değerli bir insanın adını yazıp sandığa atacağım. Hem de oyumun iptal edileceğini bile bile. Hani derler ya yağmurlu havada sana su bile yok. Benimki de o hesap. Atatürkçü olmayana oy yok.
Özcan Nevres www.ozcannevres.com

Özcan Nevres
Latest posts by Özcan Nevres (see all)
(Bugün 1, toplamda 72 kez ziyaret edildi.)

Özcan Nevres tarafından yayınlandı

15 Ağustos 1935 de Menemen’de doğdum. Esas mesleğim elektrik ve elektronik teknisyenliğidir. Gazeteciliğe 1958 yılında Ege’de yayınlanan Sabah Postası gazetesinde başladım. Hobilerim yazmak, okumak, tarihi eserler ve harabelerle ilgilenmektir.