Teşekkürler İş Bitirenlere

Teşekkürler İş Bitirenlere
Murat çeşme karşısında E 5 yolu üzerinde Mektebim Okullarının yeni binasında Fen, Anadolu ve Sağlık liseleri olarak eğitime başlanıldı. Binanın içinde doğalgaz tesisatı tamamlandığı halde şebeke bağlantısı henüz yapılamamıştı. Her ne kadar bina içerisinde klima cihazları olsa da sınıflara etkisi olmuyordu. Bu nedenle eğitim gören çocuklar üşüyorlardı. Doğalgaz sorumluları ise işi ağırdan alıyor, alışık olduğumuz gibi bu gün git yarın gel kuralı ile yapılması gereken işi savsaklanıyordu. Konu ile ilgili olarak geçmişte Manşet gazetesinde beraber çalıştığımız Yavuz Kaynarca’ya ulaşmak istedimse de ulaşmayı başaramamıştım. Bunun üzerine AKP İlçe Yönetimini arayarak konuyu ilettim. Bu akşam torunum Can Nevres’i almaya gittiğimde doğalgaz borusunun döşeneceği kanalın açılmakta olduğunu gördüm. AKP yönetiminin duyarlılığı sayesinde kanımca önümüzdeki pazartesi günü okulun doğalgazlı kaloriferi çalışmaya başlamış olacak. Çocuklar da üşümekten kurtulacaklar. Bu nedenle öğrenciler adına AKP yönetimine teşekkür ederim.
AKP yönetiminden bir istirhamım daha olacak. Silivri tarafından okula öğrenci getirmekte olan servis arabaları ile özel arabalar okula doğru dönüşlerde çok büyük tehlikelerle karşılaşıyorlar. Okul çıkışından sonra E 5 in kıyısındaki kısım girişteki yol kadar bozuktu. CHP yönetiminden konu ile ilgilenmelerini rica etmiştim. İlgilendiler ki ertesi gün Karayolları ekibi çıkış yolunu onarmaya başladı. Ekip başına gidip giriş yolunu da yapmalarını rica ettim ama o başka telden ben başka telden çaldım. Ekip başı dedi ki, orayı biz tamir edemeyiz. Zira bizi ilgilendirmiyor. O halde bu yaptığınız yerin de sizi ilgilendirmemesi gerekir dedim ama dinleyen kim? Okula gidecek olanlar o bozuk yeri kullanacaklarına E 5 e çıksınlar dedi. Nasıl çıkacaklarını bana izah eder misiniz diye sordum? Basbayağı çıkarlar dediğinde sabahın o saatlerinde E 5 te arabalar alçaktan uçarak Silivri’ye gidiyorlar. Hangi sürücünün E 5 e çıkmak haddine düşer? Sabah saatlerinde E 5 e çıkmak intiharla eş değer demektir dediysem de o bildiğini okumaya devam etti. Israrım üzerine, tamam burayı bitirince oradaki çukurları da doldururuz dedi ama sözünü tutmadı. Oysa o yolun yalnız onarılması değil, biraz da genişletilmesi gerekir. E 5 üzerinde birçok iş yeri açılmış. İstanbul yönüne kısa yoldan gidebilmek için E 5 in yanındaki o yolu kullanmak zorunda kalıyorlar. OI yolda bir kazaya neden olsalar yüzde yüz kusurlu çıkarlar. Çıkarlar ama dinleyen kim? Okula doğru dönen sürücüler E 5 ten gelen araçları mı kollasınlar? Yoksa karşıdan gelenleri mi? Üstelik o saatlerde ters yola girenler keskin güneş ışığı yüzünden önlerini bile görememektedirler. Bu olumsuzluklar yüzünden her an orada ölümcül kazalar olabilir. Bu nedenle o yolun yan yol olarak düzenlenmesi gerekir. Umarım AKP yönetimi iktidar partisi olarak bu konuya da gerektiği şekilde el atacak ve o yolu kullanmak zorunda olan sürücüler bu tehlikeli ortamdan kurtarılmış olacaklar.
Özcan Nevres ozcan.nevres@gmail.com
www.ozcannevres.com

Özcan Nevres
Latest posts by Özcan Nevres (see all)
(Bugün 1, toplamda 26 kez ziyaret edildi.)

Özcan Nevres tarafından yayınlandı

15 Ağustos 1935 de Menemen’de doğdum. Esas mesleğim elektrik ve elektronik teknisyenliğidir. Gazeteciliğe 1958 yılında Ege’de yayınlanan Sabah Postası gazetesinde başladım. Hobilerim yazmak, okumak, tarihi eserler ve harabelerle ilgilenmektir.